پژوهشکده میگوی کشور از 19 تا 22 دی 1402 با برپایی غرفه و شرکت در پنل تخصصی بیماریهای آبزیان در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی ایران در شهر بوشهر حضور فعال داشت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده میگوی کشور، غرفه این پژوهشکده در دومین سال پیاپی برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی ایران در شهر بوشهر ، از  سه شنبه 19 دی ماه 1402  برپا شد. دومین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی به مدت 4 روز با حضور استاندار بوشهر، معاون دیپلماسی وزیر خارجه، مدیر کل حوزه ریاست مدیرعامل شیلات کشور و فعالان حوزه آبزی پروری در محل نمایشگاه بین المللی شهر بوشهر آغاز به کار کرد . در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی ایران،  ۷۵ شرکت از ۱۶ استان کشور در این نمایشگاه بزرگ مشارکت کردند .

در مراسم گشایش نمایشگاه، استاندار بوشهر بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد میگوی کشور در بوشهر تولید می‌ شود و برای ارتقای تولید آبزیان تلاش می‌کنیم . استاندار خبر داد تمام ظرفیت خود را برای تحقق رشد صادرات آبزیان به کار می‌گیریم . محمدی‌زاده، توجه به فرآوری در ارائه و عرضه محصول ميگوی پرورشی ایران را مهم دانست و نمايشگاه آبزيان را فرصت مهمي برای آشنايی فعالان عرصه آبزيان، با تجهيزات فرآوری دانست و خبر داد   گذر از خام‌فروشي يكي از برنامه‌هاست. از این رو ايجاد صنايع فرآوری آبزيان در استان بوشهر شتاب گرفته است كه با تكميل زنجيره ارزش آبزيان، زمينه ايجاد ارزش افزوده اين محصول نیز فراهم می‌شود .

محمدعلامیر مدیر کل حوزه ریاست مدیرعامل شیلات کشور نیز در آیین افتتاح اظهار داشت: در یکسال اخیر بیش از ۶۰۵ میلیون دلار صادرات آبزیان از کشور به نقاط مختلف جهان داشته‌ایم . بوشهر قطب آبزی‌پروری در کشور است و با حمایت استاندار بوشهر شاهد رشد و توسعه بیش از پیش این صنعت خواهیم بود .

عقیل امینی مدیر کل شیلات بوشهر در مراسم گشایش نمایشگاه ملی تخصصی صنایع شیلات ایران اعلام کرد: در این دوره از نمایشگاه، 75 شرکت در 55 غرفه حضور دارند که از این تعداد، 30 درصد از شرکت‌های داخلی استان و 70 درصد خارج از استان هستند . فضای مفید نمایشگاهی که به شرکت‌کنندگان واگذار شده 3 هزار و 100 متر مربع است که 2 هزار متر مربع در سالن خلیج‌فارس و یک‌هزار و 100 متر آن در سالن لیان این نمایشگاه قرار دارد . مدیرکل شیلات استان بوشهر خبر داد از 16 استان کشور ، 50 درصد از غرفه‌های دومین نمایشگاه ملی تخصصی صنایع شیلات ایران در نمایشگاه بین‌المللی بوشهر در حوزه خوراک آبزیان و 50 درصد مربوط به تجهیزات وابسته صنایع شیلات است .

غرفه پژوهشکده میگوی کشور در نمایشگاه امسال، مورد بازدیدهای متنوعی از سوی مسولان، متخصصیان و علاقمندان قرار گرفت بخشی از آن در مجموعه تصویری زیر به نمایش آمده است.