رییس سازمـان تحقیقات، آموزش و ترویـج جهاد کشاورزي و معاون وزیر ، ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ در نخستین روز سفر به بوشهر، از ایستگاه تحقیقاتی میگوی عاری از بیماری خلیج فارس بازدید و در پژوهشکده میگوی کشور از محصول پروبیوتیک بومی مقاوم به شوری مورد مصرف در صنعت پرورش میگو رونمایی کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده میگوی کشور، دکتر سید مجتبی خیام‌نکوئی رییس سازمـان تحقیقات، آموزش و ترویـج جهاد کشاورزي و معاون وزیر، ۱۸ بهمن همزمان با دهه فجر سال ۱۴۰۲، برای شرکت در برنامه‌ها و اقدامات مرتبط با جهاد کشاورزی به بوشهر سفر کرد. ایشان در نخستین روز حضور در بوشهر، به اتفاق دکتر محمود بهمنی رییس موسسه تحققیات علوم شیلاتی کشور به منظور بررسی فعالیت‌های پژوهشکده میگوی کشور، ابتدا از ایستگاه تحقیقاتی میگوی عاری از بیماری (SPF) این پژوهشکده بازدید کرد و از نزدیک زیرساخت‌ها و فرآیند تولید میگوی SPF ، مولدین میگو، فرآیند تولید لارو و آزمایشگاه کشت جلبک این ایستگاه را مشاهده کرد. همزمان در این بازدید در مورد برخی چالش‌های تولید لارو میگو با دکتر بهمنی رییس موسسه تحقیقات، دکتر دشتیان‌نسب رییس پژوهشکده میگو و دکتر منفرد رییس جهاد کشاورزی استان بوشهر تبادل‌نظر و برنامه‌ریزی کرد. همچنین در این بازدید، دکتر تنگشتانی مدیر کل دامپزشکی، دشتی‌زاده مدیر مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، دکتر قوامپور از شیلات بوشهر، دکتر قائدنیا معاون پشتیبانی موسسه تحقیقات و سایر محققان حاضر بودند و از این رو همزمان در خصوص تحقیقات شاخص، روند تولید، اولویت و چشم اندازهای تولید، موانع و محدودیت‌های فعلی در پرورش میگو و ماهی در قفس نیز تبادل نظر شد.
دکتر خیام نکویی بر ضروت تولید میگو و آمادگی در گذر از بیماریهایی که در مسیر تولید رخ میدهد تاکید کرد و گفت بسط تحقیقات آتی در حوزه میگو و توسعه دریا محور، از سیاست‌های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج جهاد کشاورزی است و پروزه های شاخص این حوزه در استان بوشهر مورد حمایت است.
پس از آن دکتر خیام نکویی از پژوهشکده میگوی کشور بازدید و از دستاورد دانش بنیان پروبیوتیک بومی مقاوم به شوری رونمایی کرد.
در مراسم رونمایی محصول دانش بنیان، ابتدا دکتر بهمنی رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دستاوردها و سابقه تحقیقات این موسسه در حوزه میگو از ابتدا را، ارایه کرده و گفت: این موسسه به عنوان بنیانگذار صنعت میگو در کشور، دوگونه میگوی بومی (ببری سبز و سفید هندی) و میگوی وانامی را به صنعت تکثیر و پرورش معرفی کرده همچنین با توسعه پرورش میگو در 5 استان کشور‌ و ایجاد شغل، به شرایط صادرات میگوی پرورشی کشور نیز کمک کرده است. وی با اشاره به روند تولید میگو اعلام کرد بومی‌سازی تمامی حلقه‌های زنجیره تولید میگو از سیاست های موسسه تحقیقات است. بنابراین دستيابي به دانش فني توليد انبوه پروبيوتيک بومي مقاوم به شوری، به منظور بهبود کیفیت آب مزارع پرورش میگو و تاثیر بر عملکرد توليد و راندمان اقتصادي توليد ميگوي سفيد غربي، بخشی از مسیر است.
پروبيوتيک بومي مقاوم به شوری (تک سل پلاس) در صنعت پرورش میگو است که توسط دکتر مریم میربخش مدیر بخش بیوتکنولوژی موسسه تحققیات علوم شیلاتی کشور، پس از تحقیقات و اثربخشی، تولید نیمه صنعتی آن در شرکت تک‌ژن‌زیست نیز انجام شده است. در بخشی از این مراسم خیام نکویی با تقدیر از مشارکت تحقیقات دانش بنیان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و پژوهشکده میگوی کشور و با حمایت بخش خصوصی، این روند تولید محصول را نکو داشت و گفت هدف مشترک، ارتقا امنیت غذایی در سطح ملی و افزایش سرانه مصرف آبزیان است از این رو افزایش اقدامات مشابه در کل مراحل تولید با توجه جدی به حفظ منابع آبی و توان اکولوژیک مد نظر است. وی برنامه جامع توسعه شیلاتی مورد اجماع بخش دولتی و خصوصی را راهی موثر برای تسریع این اهداف دانست.