وبینارتفاهم نامه پژوهشکده میگوی کشور با صنعت*معرفی دستاوردهای  زیست فناورانه ... *معرفی دستاوردهای زیست فناورانه بازدید معاون ترویج و انتقال یافته‌های موسسه تحقیقات علوم شیلاتی از پژوهشکده میگوی کشورتقدیر از برگزیدگان پژوهشکده میگوی کشور تفاهم نامه همکاری پژوهشکده میگوی کشور و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهرسال جهش تولیدپروتکل های بهداشتی در محل کارپیشگیری از بیماری COVID -19  برای فعالین مزارع پرورش میگو

وبینار

تفاهم نامه پژوهشکده میگوی کشور با صنعت

*معرفی دستاوردهای زیست فناورانه ... *

معرفی دستاوردهای زیست فناورانه

بازدید معاون ترویج و انتقال یافته‌های موسسه تحقیقات علوم شیلاتی از پژوهشکده میگوی کشور

تقدیر از برگزیدگان پژوهشکده میگوی کشور

تفاهم نامه همکاری پژوهشکده میگوی کشور و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر

سال جهش تولید

پروتکل های بهداشتی در محل کار

پیشگیری از بیماری COVID -19 برای فعالین مزارع پرورش میگو

جدیدترین تصاویر سایت

لیستی از جدیدترین تصاویر مربوط به سازمان ، جلسات و همایش ها و...

درباره مجموعه

مرکز تحقیقات شیلاتی خلیج فارس در سال 1356 تأسیس گردید. فعالیتهای تحقیقاتی این مرکز از بهمن ماه همان سال شروع شد . این فعالیتها در قالب طرح تحقیقاتی در خصوص ارزیابی ذخایر کفزی خلیج فارس با همکاری شش کشور حاشیه خلیج فارس (عربستان سعودی ، کویت ، عراق ، قطر ، بحرین و امارات متحده عربی) و مشارکت سازمان خواربار جهانی (فائو) انجام پذیرفت . پس از پایان طرح منطقه ای ، از سال 1358 مرکز فعالیتهای تحقیقاتی خود را در خصوص میگو متمرکز نمود و با استفاده از اطلاعات حاصل از این ذخیره ، محدودیت هایی جهت ممنوعیت صید در ماههای تخمریزی برای حفاظت بهتر از این آبزی به مورد اجرا گذاشت. در سالهای بعد پروژه هایی در خصوص امکان تکثیر و پرورش میگوی ببری ، ارزیابی ذخایر کفزیان ، بیولوژی گونه های کفزی در معرض خطر ، امکان صید گونه های سطحزی توسط تور ترال میان آبی و پرساین ، تهیه سیستم آمار آبزیان ، آلودگیهای آلی و معدنی ، بررسی و شناسایی بیماریهای میگو ، مولد سازی میگو و بالا بردن تولید لارو از هر مولد ، بالا بردن توان تولید حوضچه های پرورشی و تحقیق در خصوص  اثرات فاضلاب های حوضچه های پرورش بر ساحل به مرحله اجرا گذاشته شد. در حال حاضر این مرکز با نام پژوهشکده میگوی کشور فعالیت می نماید.

تالار های ترویج دانش

کاربرد سموم کشاورزی در مزارع با ملاحظات محیط زیستی مصرف شود چراکه در اثر زهکشی و سیلاب به دریا راه پیدا می کنند و در بافت ماهی تجمع پیدا می کند که بسیار خطرناک می باشد.

پیام‌های ترویجی

توجه به مبانی توسعه پایدار شیلاتی تضمین کننده حفظ آبزیان برای نسل های آتی می باشد.

پیام‌های ترویجی

در صورت استفاده از آنتی بیوتیک ها زمان منع مصرف را بطور حتم لحاظ کنید.

پیام‌های ترویجی

با اعمال مدیریت صحیح تغذیه ای می توان از بروز استرس های مختلف در میگو جلوگیری نمود.

پیام‌های ترویجی